Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

1. Jutro, w poniedziałek, 29 maja przypada parafialna uroczystość odpustowa ku czci naszej patronki św. Urszuli Ledóchowskiej. Dzień odpustu będzie w tym roku także dniem naszego jubileuszowego dziękczynienia Panu Bogu za łaskę i dar 40. lat istnienia naszej parafii. Wspólnie podziękujemy Panu Bogu za dar tej parafii i tej świątyni, za wszystkie łaski, jakie za pośrednictwem kapłanów spłynęły w nasze serca i nasze rodziny, za wszystkie sakramenty tu udzielone. Obejmiemy naszą wdzięczną modlitwą wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii, zarówno żyjących, jak i tych, którzy odeszli już po nagrodę do Pana. Pamiętamy również o tych, którzy modlitwą i cierpieniem wspomagali i wspomagają naszą parafię. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania.

Msze św. w dniu odpustu o g. 8.00, 10.00 i 18.00. Głównej jubileuszowej Mszy św. o g. 18.00 w 40-lecie naszej parafii i w 40-lecie beatyfikacji oraz 20-cie kanonizacji św. Urszuli Ledóchowskiej przewodniczył będzie Ojciec Opat Eugeniusz Augustyn z opactwa cystersów w Wąchocku. Na zakończenie tej Mszy św. zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament, odmówimy Litanię do św. Urszuli Ledóchowskiej i wyruszymy z procesją eucharystyczną po placu przykościelnym; procesję zakończymy uroczystym śpiewem „Te Deum”, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i ucałowaniem relikwii św. Urszuli.

Na Mszach św. do południa o g. 8.00 i 10.00 w dzień odpustu gościć będziemy ks. Damiana Janiszewskiego, wikariusza parafii Skrzyńsko.

Dzień odpustu jest w naszej parafii także dniem adoracji Najświętszego Sakramentu, który zostanie wystawiony po Mszy św. o g. 8.00 do g. 18.00. Zapraszamy do obecności i adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

2. W środę – ostatni dzień maja i ostatnie majowe nabożeństwo o g. 17.30. Natomiast od czwartku, 1 czerwca, rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa również o g. 17.30 i w niedziele o g. 16.30.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
- w pierwszy czwartek modlimy się o liczne i dobre powołania do życia kapłańskiego i zakonnego w Kościele;
- w pierwszy piątek, tym razem wyjątkowo od g. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

Do chorych udamy się od g. 9.00.
- w pierwszą sobotę, po Mszy św. o g. 18.00 zmianka tajemnic różańcowych.

4. W następną, pierwszą niedzielę miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach oraz nabożeństwo czerwcowe o g. 16.30.

5. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Już dziś podajemy trasę procesji: z kościoła ulicami Szczecińską i Pomorską do Kochanowskiego, Kochanowskiego do Zwoleńskiej, Zwoleńską do Długojowskiej, Długojowską do Pomorskiej, Pomorską i Szczecińską do kościoła.
- I ołtarz – przy skrzyżowaniu ul. Kochanowskiego i Puławskiej (o przygotowanie ołtarza prosimy mieszkańców ul. Kochanowskiego);
- II ołtarz – przy skrzyżowaniu ul. Zwoleńskiej i Szczecińskiej (o przygotowanie ołtarza prosimy KŻR – Rodzinę Różańcową);
- III ołtarz – przy skrzyżowaniu ul. Długojowskiej i Puławskiej (o przygotowanie ołtarza prosimy Krąg Biblijny);
- IV ołtarz – przy kościele (o przygotowanie ołtarza prosimy młodzież z grup apostolskich parafii).

6. Bardzo dziękujemy za ofiarę w wysokości 100 zł, jaka w minionym tygodniu została złożona na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

7. Z prasy Gość Niedzielny w którym polecamy m.in.:
- artykuł o ustanawianym dziś sanktuarium na Bachledówce – związanym z bł. kard. Wyszyńskim;
- oraz odpowiedź na pytanie o znaczenie sformułowania z Koronki do Miłosierdzia Bożego o ofiarowywaniu Bogu Ciała i Krwi, Duszy i Bóstwa Jezusa Chrystusa.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Marian Jamroży z ul. Długojowskiej. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg
https://nrais.dgda.gov.bd/public/jepang/https://learning.modernland.co.id/api/toto/http://himatikauny.org/wp-includes/mahjong-ways-3/https://www.jst.hvu.edu.vn/akun-pro-kamboja/https://section.iaesonline.com/akun-pro-kamboja/https://journals.uol.edu.pk/sugar-rush/http://mysimpeg.gowakab.go.id/mysimpeg/aset/https://jurnal.jsa.ikippgriptk.ac.id/plugins/https://ppid.cimahikota.go.id/assets/demo/https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/