Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

1. Jutro, drugi dzień Zielonych Świąt, Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o g. 7.30 i 18.00.

2. W następną niedzielę, 26 maja, po każdej Mszy św. dzieci z grup parafialnych będą prowadzić kiermasz, na którym będzie można się zaopatrzyć w limitowaną serię magnesów związanych z naszą parafią, książki religijne, różańce. Dochód z tego kiermaszu zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dzieci. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej inicjatywie i wsparcia naszych najmłodszych parafian. Niech to będzie wyraz naszej wdzięczności za ich zaangażowanie w życie naszej parafialnej wspólnoty.

3. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Już dziś podajemy trasę procesji: z kościoła ulicami Szczecińską do Puławskiej, Puławską do Komunalnej, Komunalną do Odrodzenia, i z ul. Odrodzenia Szczecińską do kościoła.
I ołtarz – przy skrzyżowaniu ul. Puławskiej i Długojowskiej (o przygotowanie ołtarza prosimy Krąg Biblijny);
II ołtarz – na ul. Komunalnej przy posesji nr 79 (o przygotowanie ołtarza prosimy mieszkańców ul. Komunalnej);
III ołtarz – przy ul. Odrodzenia na wysokości posesji nr 61 (o przygotowanie ołtarza prosimy KŻR – Rodzinę Różańcową);
IV ołtarz – przy kościele (o przygotowanie ołtarza prosimy młodzież z grup apostolskich parafii).

4. Rodzicom dzieci klas III, które w naszym kościele przystąpiły do Pierwszej Komunii św. bardzo dziękujemy za finansowy dar dla parafii w wysokości 1000 zł. Dziękujemy także za cztery ofiary w łącznej wysokości 750 zł, jakie w ostatnim czasie, jeszcze w kwietniu i w maju wpłynęły na parafialne konto. Bóg zapłać za wszystkie te ofiary przeznaczone na parafialne potrzeby.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową w dniach 22-23 czerwca 2024 roku do wspaniałych miejsc takich jak Kalisz, Licheń i Toruń. Koszt uczestnictwa wynosi 300 zł od osoby i obejmuje przejazd, nocleg, obiadokolację, śniadanie, ubezpieczenie i zwiedzanie z przewodnikiem. Zapisy wraz z zaliczką w wysokości 100 zł i podaniem numeru PESEL w kancelarii parafialnej do 10 czerwca włącznie. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

6. Z prasy Gość Niedzielny w którym polecamy m.in.:
- św. Andrzej Bobola na ratunek ojczyźnie;
- bł. Pier Giorgio Frassati i jego Towarzystwo Ciemnych Typów;
- a także dlaczego Sejm nie chciał debatować nad ochroną chrześcijan;
- oraz o tym, jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie.

Jest też do nabycia nowy numer Gościa Extra – Święte matki. Matki świętych, a w nim m.in.:
- jaką mamą dla Jezusa była Maryja?;
- co łączy Mariannę Kolbe, Emilię Wojtyłową i Mariannę Popiełuszko?;
- kobiety św. Rity – opowieść o przebaczeniu mocniejszym niż zemsta;
- Augusta Stein – żydowska kobieta, która wychowała wielką świętą Kościoła katolickiego;
- jak św. królowa Jadwiga została patronką matek, które utraciły dziecko;
- Zelia Martin – święta matka świętych córek;
- matka nie jedno ma imię, czyli o „matkach” wielkich dzieł w Kościele;
- oraz najpiękniejsze wizerunki Matki Boskiej Brzemiennej – historia i symbolika.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg
https://nrais.dgda.gov.bd/public/jepang/https://learning.modernland.co.id/api/toto/http://himatikauny.org/wp-includes/mahjong-ways-3/https://www.jst.hvu.edu.vn/akun-pro-kamboja/https://section.iaesonline.com/akun-pro-kamboja/https://journals.uol.edu.pk/sugar-rush/http://mysimpeg.gowakab.go.id/mysimpeg/aset/https://jurnal.jsa.ikippgriptk.ac.id/plugins/https://ppid.cimahikota.go.id/assets/demo/https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/