IV Niedziela Wielkanocna

 

1. Dzisiejszą niedzielą, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania i za powołanych do służby Bożej w Kościele. Taca z tej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Natomiast po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć finansowo wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Portugalii goszczącej w naszej parafii młodzieży ze Wspólnot Neoktechumenalnych. Bóg zapłać!

2. W poniedziałek, 1 maja, rozpoczniemy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią Loretańską codziennie o g. 17.30, a w niedziele o g. 16.30.

3. W środę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze św. w naszej świątyni będą sprawowane o g. 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar pokoju, jedności i wzajemnego szacunku.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
- w pierwszy czwartek modlimy się o liczne i dobre powołania do służby Bożej w Kościele;
- w pierwszy piątek – o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
Do chorych udamy się od g. 9.00.
- w pierwszą sobotę, po Mszy św. wieczorowej zmianka tajemnic różańcowych.

5. W następną, pierwszą niedzielę miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach oraz nabożeństwo majowe o g. 16.30.

6. W roku jubileuszu istnienia naszej parafii zapraszamy na autokarową pielgrzymkę na Litwę, która odbędzie się w dniach 24-28 lipca br. W programie zwiedzanie Kowna, Wilna – Ostrej Bramy, bazyliki, klasztoru z kaplicą Jezusa Miłosiernego, wyjazd na Żmudź, a także wiele innych ciekawych miejsc i propozycji. Koszt wyjazdu to 350 zł + 250 euro. Zapisy do 31 maja z zaliczką w wysokości 200 zł. Szczegóły u ks. Pawła. Serdecznie zapraszamy!

7. Rodzicom młodzieży, która wczoraj w naszym kościele przyjęła sakrament bierzmowania bardzo dziękujemy za finansowy dar dla parafii w wysokości 1040 zł. Bóg zapłać!

8. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m.in.:
- o tym, jakie znaczenie dla kapłanów ma modlitwa w ich intencji;
- oraz o „Małej drodze” św. Teresy z Lisieux i niezwykłej popularności jej kultu.

Jest też do nabycia nowy numer miesięcznika Wiara, Patriotyzm i Sztuka, a w nim m.in.:
- o latach wokół Konstytucji 3 Maja będących przestrogą w XXI wieku;
- oraz o Kościele, który podtrzymuje świat przed naporem zła, bezduszności i samotności.

 

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg
https://nrais.dgda.gov.bd/public/jepang/https://learning.modernland.co.id/api/toto/http://himatikauny.org/wp-includes/mahjong-ways-3/https://www.jst.hvu.edu.vn/akun-pro-kamboja/https://section.iaesonline.com/akun-pro-kamboja/https://journals.uol.edu.pk/sugar-rush/http://mysimpeg.gowakab.go.id/mysimpeg/aset/https://jurnal.jsa.ikippgriptk.ac.id/plugins/https://ppid.cimahikota.go.id/assets/demo/https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/