XIV Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O g. 17.30 nabożeństwo z modlitwą o liczne i dobre powołania do życia kapłańskiego i zakonnego w Kościele.

3. Zbliża się 16 lipca, wspomnienie NMP z Góry Karmel, dzień Matki Bożej Szkaplerznej, w którym działające przy naszej parafii Bractwo Szkaplerza Świętego ma swoje patronalne święto.
Jeśli ktoś chciałby przyjąć szkaplerz czy wstąpić do Bractwa Szkaplerznego, będzie ku temu okazja 16 lipca, na Mszy św. o g. 18.00. Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

4. Bardzo dziękujemy za ofiarę w wysokości 100 zł, jaka w minionym tygodniu została złożona na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

5. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- w kolejnym odcinku wakacyjnego cyklu pt. „Smaczna Polska” – Gość zaprasza na Kociewie – do krainy Pomorza Gdańskiego położonej w dorzeczu Wdy i Wierzycy;
- a także temat bliski wielu z nas: o wątpliwościach w wierze – co robić, kiedy się pojawią.

Dostępny jest także nowy numer miesięcznika Wiara, Patriotyzm i Sztuka, a w nim m. in.:
- o polsko-niemieckim antagonizmie w dziejach (cz. I);
- o przesłaniu Kościuszki na dziś;
- oraz o koncercie mocarstw w XXI w.

Jest też do nabycia nowy numer czasopisma Miłujcie się!

 

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg