XII Niedziela Zwykła

 

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie, do czwartku włącznie, po nabożeństwie o g. 17.30 procesja eucharystyczna. W czwartek – zakończenie oktawy i poświęcenie wianków. Zapraszamy codziennie wszystkich do licznego udziału w procesji.

2. W piątek, 24 czerwca, zakończenie roku szkolnego. Dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców, dyrekcję naszej szkoły zapraszamy na Mszę św. o g. 8.00, aby wspólnie podziękować Panu Bogu za cały rok nauki i pracy.
Zakończmy ten rok szkolny w łączności z Bogiem. Dlatego dzień wcześniej, w czwartek, okazja do spowiedzi dzieci i młodzieży w godzinach od 17.00 do 18.00.

3. W piątek, z racji przypadającej w tym dniu Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, post piątkowy nie obowiązuje.

4. Przed nami wakacje. Na ten wakacyjny czas wszystkim życzymy miłego i owocnego odpoczynku, szczęśliwych wyjazdów i powrotów. Jednocześnie pamiętajmy w tym czasie zarówno o Mszy św. niedzielnej, jak i o codziennej modlitwie. Dbajmy o to, aby także ten wakacyjny i urlopowy czas był czasem przeżytym z Bogiem, czasem świadectwa chrześcijańskiego życia.

5. Bardzo dziękujemy za cztery ofiary w łącznej wysokości 540 zł, jakie w ostatnim czasie, jeszcze w maju i w czerwcu, wpłynęły na parafialne konto. Bóg zapłać!

6. Z prasy Gość Niedzielny, w którym warto przeczytać m. in.:
- o adoracji Najświętszego Sakramentu;
- dla rodziców i opiekunów bardzo wartościowa będzie lektura wywiadu o zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające ze smartfonów i Internetu.

 

Jest też dostępny nowy podwójny wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego wraz z dodatkiem w postaci wyjątkowej książeczki na wakacje zatytułowanej „Szlakiem Wisły”, w której wędrując z biegiem Wisły będzie można zapisać, co ciekawego zobaczyliśmy i zbierać pieczątki.

7. I jeszcze jedno nasze ogłoszenie, serdeczna nasza prośba, otóż po Mszy św. dzieci i młodzież z grup apostolskich naszej parafii będą rozprowadzać „Urszulki” – cegiełki na wyjazd z okazji zakończenia roku formacyjnego. Niech nasze wsparcie będzie wyrazem wdzięczności za obecność scholi, ministrantów oraz oazy w naszej parafii, za ich aktywne, czynne zaangażowanie w liturgię i życie parafialne. Bardzo dziękujemy! Bóg zapłać za tę niecenioną pomoc!

8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Alicja Mazur z ul. Lotniczej, której pogrzeb odbędzie się we wtorek, o g. 10.00. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg