Uroczystość Najświętszej Trójcy

 

1. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Trasa procesji Bożego Ciała: z kościoła ul. Pomorską do Janowieckiej, z Janowieckiej do Puławskiej, Puławską do Komunalnej, Komunalną do Pomorskiej, Pomorską i Szczecińską do kościoła.
I ołtarz – na ul. Janowieckiej, na wprost posesji nr 18 (o przygotowanie ołtarza prosimy mieszkańców ul. Janowieckiej);
II ołtarz – przy skrzyżowaniu ulic Szczecińskiej i Puławskiej (o przygotowanie ołtarza prosimy Krąg Biblijny);
III ołtarz – na ul. Pomorskiej, przy posesji nr 30 (o przygotowanie ołtarza prosimy KŻR – Rodzinę Różańcową);
IV ołtarz – przy kościele (o przygotowanie ołtarza prosimy młodzież z grup apostolskich parafii).
Msze św. w Boże Ciało o g. 8.00, 10.00 i po tej Mszy św. procesja i bezpośrednio po procesji Msza św. z g. 11.30 bez kazania. Po południu – Msza św. o g. 17.00, a pół godziny wcześniej, czyli o g. 16.30 – nabożeństwo czerwcowe.
Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w eucharystycznym Chlebie. Ale pamiętajmy też, że sam udział w procesji Bożego Ciała nie zwalnia nas z obowiązku udziału we Mszy św. w tym dniu.
Włączmy się czynnie z pomocą zarówno w przygotowanie ołtarzy jak i w przygotowanie procesji. Niech to będzie wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, baldachimu, feretronów i ustawienie w czasie komunii procesyjnego orszaku. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków; na próbę sypania kwiatków zapraszamy dziewczynki w środę, na g. 16.30.
Prosimy też o pomoc w zgromadzeniu zapasów kwiatków do sypania w procesji; kto może, ile może – niech dostarczy te kwiatki do zakrystii przed uroczystością.

2. Przez całą oktawę Bożego Ciała – bezpośrednio po nabożeństwie o g. 17.30, a w niedzielę o 16.30 – będzie procesja eucharystyczna na placu przykościelnym.
3. Bardzo dziękujemy za ofiarę w wysokości 100 zł, jaka w minionym tygodniu została złożona na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

4. Z prasy Gość Niedzielny, w którym polecamy szczególnie:
- rozmowę z prof. Josephem Weilerem z USA o wartościach chrześcijańskich, których należy bronić w Unii Europejskiej;
- oraz rozmowę z ks. Sławomirem Oderem – o perspektywach wyniesienia na ołtarze Edmunda Wojtyły, brata Jana Pawła II.

Jest też do nabycia Gość Extra w cenie 12 zł/egz. poświęcony Eucharystii, a w nim m. in.:
- o jednym z najbardziej spektakularnych cudów eucharystycznych w dziejach Kościoła;
- o świętych, którzy tygodniami i miesiącami żyli, karmiąc się wyłącznie Komunią Świętą;
- świadectwa duchownych na temat tego, co czują, gdy po wypowiedzeniu słów Przeistoczenia kruchy opłatek staje się Ciałem Boga;
- o cudach eucharystycznych w Sokółce i Legnicy.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Wojciech Horbatowicz z ul. Piotrkowskiej, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, o g. 12.00. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg