II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego

 

1. 25 kwietnia przypada święto patronalne naszego Biskupa Diecezjalnego – Księdza Bpa Marka Solarczyka. W tym dniu szczególnie chcemy otoczyć naszego Pasterza życzliwą modlitwą, dlatego zapraszam w poniedziałek, 25 kwietnia, do Katedry radomskiej na g. 18.00 na Mszę św. w intencji Dostojnego Solenizanta. Serdecznie zapraszam Czcigodnych Księży, osoby życia konsekrowanego oraz przedstawicieli wiernych świeckich do wspólnej modlitwy. Bp Piotr Turzyński

2. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o g. 16.30 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.

3. W środę, 27 kwietnia, na Mszy św. o g. 18.00 Ks. Bp Henryk Tomasik udzieli młodzieży klas VIII Sakramentu Bierzmowania. Spowiedź przed bierzmowaniem we wtorek, 26 kwietnia, o g. 19.00.

4. W następną, pierwszą niedzielę miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach oraz pierwsze nabożeństwo majowe o g. 16.30.

5. Pragniemy w tym roku zorganizować wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Odbędzie się on w dniach 21-26 lipca br. Chcemy zaprosić do Zakopanego, gdzie w tym czasie będziemy poznawać uroki polskich Tatr. Koszt wyjazdu to 990 zł. W cenę wyjazdu są wliczone: zakwaterowanie i wyżywienie, przejazd wraz z obecnością autokaru na miejscu, ubezpieczenie, wejściówki do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zapisy do 8 maja. Szczegóły u ks. Pawła. Serdecznie zapraszamy!
6. W ostatnim czasie, jeszcze w marcu i w kwietniu na parafialne konto wpłynęło 11 ofiar w łącznej wysokości 1270 zł. Natomiast w minionym tygodniu w kancelarii parafialnej została złożona ofiara w wysokości 1800 zł. Za wszystkie te ofiary, jak i te składane na tacę czy w inny sposób zawsze z przeznaczeniem na potrzeby parafii bardzo dziękujemy. Bóg zapłać!

7. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- rozmowa z abp. Grzegorzem Rysiem o tym, czy Pan Bóg jest bardziej sprawiedliwy czy miłosierny;
- oraz rozmowa z biskupem z Charkowa o Bogu, który cierpi na wojnie;
- dodatkiem do tego numeru Gościa jest ulotka z tekstem Koronki do Miłosierdzia Bożego po polsku, ukraińsku i po rosyjsku.

Jest też do nabycia nowy numer czasopisma Miłujcie się!, w którym możemy przeczytać m. in. o rzeczowych dowodach zmartwychwstania i o historycznej wiarygodności Nowego Testamentu.

 

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg