III Niedziela Wielkanocna

 

1. Dzisiaj w Kościele rozpoczynamy Tydzień Biblijny. To czas głębszej refleksji nad rolą Pisma Świętego w naszym życiu. Razem z Kręgiem Biblijnym istniejącym w naszej parafii zachęcamy do lektury Ewangelii i rozważania Słowa Bożego. Serdecznie zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego dziś po Mszy św. o g. 17.00, a także na nabożeństwo Słowa Bożego, które odbędzie się w środę, 26 kwietnia, o g. 19.00. Niech towarzyszy nam słowo św. Hieronima: Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa.

2. 25 kwietnia przypada święto patronalne naszego Biskupa Diecezjalnego – Księdza Bpa Marka Solarczyka. W tym dniu szczególnie chcemy otoczyć naszego Pasterza życzliwą modlitwą, dlatego zapraszam we wtorek, 25 kwietnia, do Katedry radomskiej na g. 18.00 na Mszę św. w intencji Dostojnego Solenizanta. Serdecznie zapraszam Czcigodnych Księży, osoby życia konsekrowanego oraz przedstawicieli wiernych świeckich do wspólnej modlitwy. Bp Piotr Turzyński

3. W sobotę, 29 kwietnia, na Mszy św. o g. 18.00 Ks. Bp Marek Solarczyk udzieli młodzieży klas VIII Sakramentu Bierzmowania. Spowiedź przed bierzmowaniem w piątek, 28 kwietnia, o g. 19.00.

4. Następna niedziela, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, będąca Światowym Dniem Modlitw o Powołania rozpocznie Tydzień Modlitw o Powołania. Taca z tej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Bóg zapłać!

5. Również w następną niedzielę, 30 kwietnia, gościć będziemy w naszej parafii grupę młodzieży ze Wspólnot Neokatechumenalnych Diecezji Radomskiej pragnącą pielgrzymować na spotkanie z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Portugalii latem 2023 roku. To pielgrzymowanie przynosi wiele duchowych owoców, służy umocnieniu wiary młodych oraz pomaga w odkrywaniu ich życiowego powołania. Młodzież ta będzie włączać się swoim śpiewem w naszą modlitwę i zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe ich wyjazdu. Będzie można to uczynić po każdej Mszy św. Bóg zapłać!

6. W roku jubileuszu istnienia naszej parafii zapraszamy na autokarową pielgrzymkę na Litwę, która odbędzie się w dniach 24-28 lipca br. W programie zwiedzanie Kowna, Wilna – Ostrej Bramy, bazyliki, klasztoru z kaplicą Jezusa Miłosiernego, wyjazd na Żmudź, a także wiele innych ciekawych miejsc i propozycji. Koszt wyjazdu to 350 zł + 250 euro. Zapisy do 31 maja z zaliczką w wysokości 200 zł. Szczegóły u ks. Pawła. Serdecznie zapraszamy!

7. W ostatnim czasie, jeszcze w marcu i w kwietniu, na parafialne konto wpłynęło pięć ofiar w łącznej wysokości 900 zł. Natomiast w minionym tygodniu w kancelarii parafialnej została złożona ofiara w wysokości 100 zł. Za wszystkie te ofiary, jak i te składane na tacę czy w inny sposób zawsze przeznaczone na potrzeby parafii bardzo dziękujemy. Bóg zapłać!

8. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- polecamy szczególnie tekst przygotowany na Niedzielę Biblijną. Kilka osób, znanych z mediów, dzieli się z nami świadectwem obecności słowa Bożego i jego przemieniającej mocy w ich życiu.

 

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg
https://perizinan.jambikota.go.id/slot-deposit-pulsa/https://aar-healthcare.com/slot/https://dek.chula.ac.th/uploads/truewallet-slot/https://covid19.dairikab.go.id/slot-server-luar/http://lexsportiva.in.ua/akun-pro-thailand/https://simponie.minselkab.go.id/slot-deposit-pulsa/http://ojs3.bkstm.org/slot-luar-negeri/https://journal.niqs.org.ng/akunprokamboja/https://perizinan.jambikota.go.id/slot-demo/https://journals.missouri.edu/slot-deposit-dana/https://stisnu-aceh.ac.id/slot-deposit-gopay-dan-ovo/https://journals.missouri.edu/slot-ovo/https://pamor.tangerangselatankota.go.id/uploads/akun-pro-kamboja/https://porekraf.jatimprov.go.id/storage/slot88/https://pamor.tangerangselatankota.go.id/uploads/slot-deposit-pulsa/https://perizinan.jambikota.go.id/slot-server-luar/http://lexsportiva.in.ua/slot-demo/http://sisumaker.sumutprov.go.id/slot-deposit-pulsa/http://sisumaker.sumutprov.go.id/slot-server-luar/https://penerbit.undip.ac.id/upload/slot-terpercaya/https://penerbit.undip.ac.id/js/slot-deposit-pulsa/https://penerbit.undip.ac.id/upload/slot-deposit-dana/https://perizinan.jambikota.go.id/slot-deposit-dana/https://ppb.uinsatu.ac.id/wp-content/slot-dana/https://penerbit.undip.ac.id/upload/slot-demo/https://journal.niqs.org.ng/slot-ovo/https://datadesacenter.dpmd.jatimprov.go.id/uploads/slot-ovo/https://datadesacenter.dpmd.jatimprov.go.id/uploads/slot-deposit-dana/https://perizinan.jambikota.go.id/imslot/