XXXI Niedziela Zwykła
Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

 

1. W dzisiejszą uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego wyrażamy wdzięczność wszystkim budowniczym i dobrodziejom naszego kościoła zarówno żyjącym, jak i tym, którzy odeszli już po nagrodę do Pana. Dziękujemy także tym wszystkim, którzy dzisiaj przez swoje prace i ofiary składane na tacę czy w inny sposób przyczyniają się do utrzymania i funkcjonowania naszej świątyni.
Przy tej okazji dziękujemy także za złożoną w minionym tygodniu na potrzeby parafii ofiarę w wysokości 100 zł. Bóg zapłać!

2. Jutro, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, aby oprócz nawiedzenia grobów, na pierwszym miejscu postawić w tym dniu modlitwę za zmarłych i uczestnictwo we Mszy św., która obowiązuje nas tak, jak w niedziele. Msze św. w porządku niedzielnym, czyli o g. 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00.

3. We wtorek, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. o g. 8.00, 10.00 i 18.00. O g. 17.30 procesja wewnątrz kościoła połączona z wypominkami za naszych zmarłych.

4. Od uroczystości Wszystkich Świętych przez cały listopad możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki uzyskania odpustu to: nawiedzenie cmentarza, bycie w stanie łaski uświęcającej, ofiarowanie Komunii św. za zmarłych i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
Przez oktawę od 1 do 8 listopada zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych na nabożeństwie różańcowym o g. 17.30, a 1 listopada i w niedzielę o g. 16.30.

5. Porządek uroczystości na cmentarzach w Radomiu jest wywieszony w gablocie przed kościołem i umieszczony na stronie internetowej parafii.
6. W kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia do modlitwy wspominkowej za naszych zmarłych. Zapraszamy!

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
- w pierwszy czwartek modlimy się o liczne i dobre powołania do życia kapłańskiego i zakonnego w Kościele;
- w pierwszy piątek, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, cicha adoracja i możliwość spowiedzi;
- w pierwszą sobotę, po Mszy św. o g. 18.00 zmianka tajemnic różańcowych.

8. W następną, pierwszą niedzielę miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach, a o g. 16.30 – różaniec połączony z wypominkami za naszych zmarłych.

9. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m.in.:
- w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych warto przeczytać o Litanii do Wszystkich Świętych, w której wymieniamy często egzotyczne imiona – dowiedzmy się, kim były osoby, które je nosiły;
- oraz artykuł pt. „Złoty klucz” – rzecz o chrześcijańskim umieraniu.

Jest też do nabycia nowy numer miesięcznika Wiara, Patriotyzm i Sztuka, w którym m. in. artykuł Ks. prof. Janusza Królikowskiego również w kontekście uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych o tym, że zbawieni w niebie posiadają konkretne imię, to samo, które nosili na ziemi.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Marianna Bańcer z ul . Odrodzenia. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

 

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg